FAQ

Potrzebujesz pomocy? Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Pacjentów pytania. 

e-RECEPTA, ZWOLNIENIE LEKARSKIE (e-ZLA), SKIEROWANIA

Tak, w uzasadnionych medycznie sytuacjach lekarz może wystawić Ci krótkie zwolnienie lekarskie. Pamiętaj, że może to zrobić jedynie w trakcie telekonsultacji (nie może to być porada recepturowa).

Zwolnienia lekarskie są wystawiane w Elektronicznym Systemie ZUS i stąd trafiają bezpośrednio do pracodawcy. W celu sprawdzenia wystawionego zwolnienia możesz zalogować się na swoje konto ZUS PUE.

Tak, w uzasadnionych przypadkach lekarz jest uprawniony do wystawienia e-recepty. Jeśli potrzebujesz przedłużenia recepty, skorzystaj z porady recepturowej i pamiętaj o dołączeniu dokumentacji medycznej potwierdzającej konieczność przyjmowania leków (np. zaświadczenie od lekarza specjalisty). Jeśli nie posiadasz odpowiedniej dokumentacji, umów się na telekonsultację, w trakcie której lekarz będzie mógł wystawić Ci receptę (w uzasadnionych medycznie przypadkach).

Recepta wystawiana jest przez lekarza w formie elektronicznej, a w celu jej realizacji otrzymasz w wiadomości SMS kod, który należy podać w aptece wraz z numerem PESEL. Pamiętaj, że jeśli chcesz otrzymywać kody do e-recept SMS-em, musisz wyrazić na to zgodę na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Więcej informacji, jak to zrobić, znajdziesz TUTAJ. Kod do e-recepty znajdziesz również w zaleceniach z konsultacji po zalogowaniu się na swoje Konto Pacjenta na naszej platformie: https://portal.global-teleclinic.com/login.

Taką możliwość daje e-recepta transgraniczna. Jest to recepta w formie elektronicznej, którą możesz zrealizować w innym państwie niż to, w którym została wystawiona. Obecnie taką możliwość mają pacjenci przebywający w Finlandii, Portugalii, Chorwacji, Estonii i Hiszpanii. E-recepty transgraniczne mogą być wystawiane dla pełnoletnich pacjentów. Jeśli potrzebujesz recepty transgranicznej dla swojego dziecka, to Twój lekarz musi ją wystawić w formie papierowej. Więcej o e-recepcie transgranicznej znajdziesz TUTAJ.

Tak, w trakcie konsultacji na platformie Global Teleclinic możesz otrzymać od lekarza skierowanie na badania laboratoryjne lub diagnostyki obrazowej. Dzięki współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka, badania laboratoryjne szybko zrealizujesz przechodząc do swoich skierowań na Koncie Pacjenta. W przypadku skierowania na badania diagnostyki obrazowej (np. RTG czy USG), będziesz mógł je zrealizować w wybranej przez siebie placówce, ale tylko odpłatnie.

TELEKONSULTACJE

W celu umówienia się na konsultację skorzystaj z wyszukiwarki terminów znajdującej się na stronie głównej www.global-teleclinic.com. Wybierz rodzaj konsultacji, datę oraz zakres godzin i kliknij „Szukaj”, a następnie wybierz jeden z proponowanych terminów. Rezerwacja wizyty jest możliwa po zalogowaniu się na Konto Pacjenta. Jeśli jeszcze nie masz Konta Pacjenta, możesz je założyć tutaj: https://portal.global-teleclinic.com/login. Po zalogowaniu wybierz formę kontaktu z lekarzem: video-chat, rozmowę telefoniczną lub chat i kliknij „Umów konsultację”. W następnym kroku poprosimy Cię o dane do faktury, po uzupełnieniu których możliwe będzie opłacenie konsultacji w systemie PayU. Ostatnim krokiem przed konsultacją jest uzupełnienie ankiety pacjenta, która umożliwi lekarzowi zapoznać się Twoim stanem zdrowia jeszcze przez konsultacją.

Do każdej wizyty możesz dołączyć dokumentację medyczną z innej placówki medycznej. Możesz to zrobić przed konsultacją lub w jej trakcie (jeśli wybierzesz konsultację w formie video-chatu lub chatu). Przed umówioną wizytą zaloguj się na swoje Konto Pacjenta i wybierz konsultację, do której chcesz dołączyć dokumenty. Przejdziesz do strony ze szczegółami umówionej wizyty, w oknie po prawej stronie możesz dołączyć dokument w formacie PDF, JPG lub Word przeciągając pliki do wskazanego obszaru bądź wybierając je ze swojego urządzenia. Jeśli chcesz dołączyć plik w trakcie połączenia z lekarzem, kliknij „Spinacz” w prawym górnym rogu ekranu i przeciągnij na wskazane pole pliki, które chcesz dodać.

Formę konsultacji wybierasz na etapie umawiania się na wizytę. 5 minut przed rozpoczęciem przypomnimy Ci o umówionej konsultacji oraz wybranej przez Ciebie formie. Jeśli ma być to rozmowa telefoniczna, to lekarz skontaktuje się z Tobą o wyznaczonej godzinie. W przypadku konsultacji w formie video-chat lub chat, zaloguj się na swoje Konto Pacjenta, wybierz konsultację i kliknij przycisk „Połącz się”. O wyznaczonej godzinie lekarz dołączy do połączenia.

W celu zmiany terminu lub odwołania konsultacji zaloguj się na swoje Konto Pacjenta. Obok informacji o umówionej wizycie będą widoczne dwie opcje: Zmień termin i Odwołaj. W przypadku zmiany terminu nie ma konieczności opłacania przełożonej wizyty, natomiast w przypadku jej odwołania – zwrócimy Ci opłatę pod warunkiem odwołania konsultacji najpóźniej 24 godziny przed jej terminem.

Każda konsultacja trwa do 15 minut. Pamiętaj, że lekarz nie ma możliwości wydłużenia tego czasu, natomiast może połączyć się z Tobą najwcześniej 5 minut przed wyznaczonym terminem.

KONTO PACJENTA

Tak, w celu realizacji usługi medycznej jesteśmy zobowiązani zweryfikować tożsamość Pacjenta, a także zapewnić bezpieczeństwo danych medycznych, które są przechowywane w naszym systemie. Utworzenie Konta Pacjenta jest poprzedzone weryfikacją Twojej tożsamości, które odbywa się przez aplikację mojeID z wykorzystaniem bankowości elektronicznej (aplikacja potwierdza podane osobowe przez bank wskazany przez Pacjenta).

W celu zalogowania się na swoim Koncie Pacjenta, kliknij ikonę „Użytkownik” w prawym górnym rogu strony lub przejdź bezpośrednio do strony logowania: https://portal.global-teleclinic.com/login. Do logowania wykorzystaj adres e-mail, który został podany w trakcie rejestracji oraz ustawione hasło.

Tak, na stronie logowania https://portal.global-teleclinic.com/login wybierz opcję „Nie pamiętam hasła” i w następnym kroku podaj adres e-mail wykorzystany do rejestracji konta. Otrzymasz na niego link, który umożliwi Ci ustawienie nowego hasła.

PŁATNOŚCI I ZWROTY

Wszystkie płatności za telekonsultacje na platformie Global Teleclinic są obsługiwane przez system PayU. Możesz wybrać płatność za pomocą BLIK lub przelewu internetowego.

Tak, musisz jedynie pamiętać aby odwołać wizytę z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Lekarz może wystawić receptę i/lub zwolnienie lekarskie tylko w uzasadnionych medycznie przypadkach. Odmowa lekarza z powodu braku podstaw nie daje możliwość ubiegania się o zwrot kosztów wizyty. W przypadku porady recepturowej brak odpowiedniego (aktualnego!) zaświadczenia od lekarza prowadzącego stanowi podstawę do odmowy wystawienia recepty. W takiej sytuacji Pacjentowi nie przysługuje zwrot kosztów. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym REGULAMINIE.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj nam pytanie wysyłając wiadomość w formularzu.