W jakich przypadkach warto skonsultować się z kardiologiem?

Kardiolog to lekarz specjalizujący się w chorobach i schorzeniach serca. Jest przeszkolony w diagnozowaniu, leczeniu i zarządzaniu chorobami układu krążenia, w tym nadciśnieniem tętniczym (wysokim ciśnieniem krwi), chorobą wieńcową, arytmią (nieregularnym biciem serca), wrodzonymi wadami serca, chorobami zastawek serca, zastoinową niewydolnością serca i innymi zaburzeniami serca. Może również udzielać porad profilaktycznych, aby pomóc pacjentom zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia.

Potrzebujesz pomocy? Umów się:

Jakie objawy powinny nas skłonić do wizyty u kardiologa?


Do niepokojących objawów, które mogą świadczyć o chorobie serca, zaliczyć można przede wszystkim ból w klatce piersiowej. Może być on bezpośrednio związany z chorobą serca, ale może być również skutkiem innych niezwiązanych z sercem schorzeń. Są różne rodzaje bólu, a ten dotyczący serca jest dość charakterystyczny. Na chorobę niedokrwienną serca może wskazywać ból o charakterze ucisku, a także pieczenie lub rozpieranie w jego pobliżu. Występuje zazwyczaj w trakcie wysiłku, a znika podczas spoczynku. Taki ból nie jest zlokalizowany w jednym miejscu, a ma charakter rozlany i promieniujący do lewej ręki, nierzadko też żuchwy. Innymi objawami, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, są: duszności, zadyszka, kołatanie serca w trakcie wykonywania nawet niewymagających aktywności, a także nadmierne zmęczenie. Mogą one wskazywać na arytmię, czy niewydolność serca. O wadach lub zaburzeniach serca mogą świadczyć omdlenia.


Czy warto skorzystać z telepoarady online u kardiologa?


Korzystanie z teleporad online z kardiologiem staje się coraz bardziej popularne, ponieważ coraz więcej osób szuka wygodnych i opłacalnych sposobów dostępu do opieki medycznej. Z pomocą doświadczonego kardiologa, pacjenci mogą otrzymać kompleksowe badania, diagnozy i porady dotyczące zdrowia układu sercowo-naczyniowego bez konieczności wychodzenia z domu lub biura. Teleporady online z kardiologiem oferują również dodatkową wygodę w postaci braku konieczności podróżowania lub płacenia za parking, dzięki czemu można je łatwo dopasować nawet do najbardziej napiętego harmonogramu.

Udostępnij:

Więcej:

W czym może pomóc nam neurolog?

Neurolog to specjalista zajmujący się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem chorób układu nerwowego. Pacjenci, którzy zgłaszają się do neurologa mogą skarżyć się na różnego rodzaju dolegliwości, takie jak: drętwienie kończyn, bóle głowy, problemy z pamięcią, utratę równowagi czy drgawki. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak neurolog może pomóc pacjentom zmagać się z różnymi problemami zdrowotnymi oraz jakie nowoczesne metody leczenia są stosowane w tej dziedzinie medycyny.

Czytaj dalej »

Depresja – przyczyny, objawy, leczenie

Depresja to zaburzenie psychiczne, które może mieć zauważalny wpływ na zdrowie, jakość życia oraz funkcjonowanie jednostki. W niniejszym artykule skupimy się na przyczynach powstawania depresji. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę przypadków na świecie, zrozumienie przyczyn tego zaburzenia jest kluczowe dla opracowania skutecznych strategii leczenia.

Czytaj dalej »