E-recepta – co to jest, jak działa, dlaczego warto?

E-recepta lub elektroniczna recepta to internetowy sposób generowania recept. Oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi receptami papierowymi, ponieważ pomaga zmniejszyć liczbę błędów i usprawnić proces. Dzięki e-receptom lekarze mogą łatwo wysyłać recepty bezpośrednio do aptek za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Eliminuje to papierkową robotę i upraszcza proces zarówno dla pacjentów, jak i świadczeniodawców. Ponadto e-recepty są bezpieczne i pozwalają na lepsze śledzenie leków, aby zapewnić, że każdy przyjmuje właściwe leki na czas zgodnie z zaleceniami lekarza.

Potrzebujesz pomocy? Umów się:

E-recepty pomagają również pracownikom służby zdrowia zaoszczędzić czas, eliminując dodatkowe etapy wprowadzania danych do wielu systemów, takich jak dokumentacja medyczna i systemy roszczeń z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego. E-recepta może być wystawiona przez każdego lekarza w trakcie konsultacji.

Jak można otrzymać e-receptę w Global Teleclinic?

Podczas konsultacji lekarskiej pacjent przyjmujący na stałe leki może otrzymać e-receptę (na podstawie dokumentacji medycznej np. zaświadczenia od lekarza prowadzącego lub wypisu ze szpitala. Przed każdą wizytą pacjent może wypełnić ankietę, dzięki której lekarz może zapoznać się ze stanem jego zdrowia przed połączeniem. Pacjent może również dołączyć dokumenty potwierdzające stałe przyjmowanie leku, w przypadku braku takich dokumentów jest możliwe skorzystanie z telekonsultacji lekarskiej. Podczas porady lekarz weryfikuje wszelkie dokumenty załączone przez pacjenta, a jeśli wystawi e-receptę, pacjent otrzyma kod SMS umożliwiający zrealizowanie jej w dowolnej aptece. Wystawiona e-recepta przez lekarza będzie dostępna po zalogowaniu się na Konto Pacjenta na stronie www.global-teleclinic.com oraz na Internetowym Koncie Pacjenta.

Dlaczego warto?


Oszczędność czasu
Możesz otrzymać e-receptę bez wychodzenia z domu i bez wizyty w placówce medycznej.

Wygoda i zapewnienie dyskrecji
Nie musisz już czekać w kolejkach do lekarza, by uzyskać receptę. Konsultacja wraz z wystawieniem e-recepty ma miejsce w wybranym przez Ciebie miejscu i formie. Może to być video, chat lub rozmowa telefoniczna.

Dostęp do lekarzy
E-recepta umożliwia kontynuacje leczenia, niezależnie od tego, gdzie przebywasz.

Oszczędność pieniędzy
W przypadku konieczności częstych wizyt kontrolnych u lekarza, np. w celu przedłużenia recepty, porada recepturowa wpłynie na zmniejszenie kosztów wizyt.

Udostępnij:

Więcej:

W czym może pomóc nam neurolog?

Neurolog to specjalista zajmujący się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem chorób układu nerwowego. Pacjenci, którzy zgłaszają się do neurologa mogą skarżyć się na różnego rodzaju dolegliwości, takie jak: drętwienie kończyn, bóle głowy, problemy z pamięcią, utratę równowagi czy drgawki. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak neurolog może pomóc pacjentom zmagać się z różnymi problemami zdrowotnymi oraz jakie nowoczesne metody leczenia są stosowane w tej dziedzinie medycyny.

Czytaj dalej »

Depresja – przyczyny, objawy, leczenie

Depresja to zaburzenie psychiczne, które może mieć zauważalny wpływ na zdrowie, jakość życia oraz funkcjonowanie jednostki. W niniejszym artykule skupimy się na przyczynach powstawania depresji. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę przypadków na świecie, zrozumienie przyczyn tego zaburzenia jest kluczowe dla opracowania skutecznych strategii leczenia.

Czytaj dalej »